1. Az ügyfélteremtés elsajátítása
A vállalkozásunk során hamar szembesülünk azzal a ténnyel, hogy hiába van egy fantasztikus tudás a kezünkbe, amivel mások életét megkönnyíthetjük, ha nem tudjuk láttatni magunkat, nem tudjuk hallatni a hangunkat, és nem tudjuk képviselni az értékünket, nem tudjuk értékesíteni a termékünket vagy a szolgáltatásunkat, és ami a legrosszabb: nem lesz ügyfelünk.
Az ügyfélteremtés a vállalkozásunk lelke, viszont szinte viszolygunk a gondolattól, is, hogy elkezdjük értékesíteni a termékünket vagy a szolgáltatásunkat. Ilyenkor mindig arra gondolunk, milyen kellemetlen, amikor valaki nekünk próbál valamit eladni, és sokszor milyen erőszakos, tukmálós, rábeszélős stílusban teszik. Viszont ne felejtsük el, hogy vannak olyan szolgáltatások és termékek, amikért odáig meg vissza vagyunk és gondolkodás nélkül megvesszük őket, vagy befizetünk rájuk.
Mi ebből a tanulság? Ha ismered a célcsoportodat és tudod milyen problémáját oldod meg, akkor akár meg is szerethető az értékesítés. Az értékesítés azt jelenti, valamilyen értéket adsz a másik félnek, amiért ő örömmel fizet nálad. Minden vállalkozó arra vágyik, hogy a célközönsége örömmel vásároljon nála.
Lépések:
- ne akarj mindenkinek eladni
- ismerd a célközönséged
- ismerd a célközönséged problématudatát
- ismerd a leghatékonyabb megoldást az álomügyfeled kihívására
- edukáld az álomügyfeledet, lásson túl a problémáján
- értékesíts élmény alapon az álomügyfelednek, érezze, hogy nálad jobb kezekben nem lehet
Ha ezeket a lépéseket elsajátítod, élmény lesz az értékesítés az ügyfél számára, és te is megszereted a vállalkozod ezen részét. Mindez a bevételeid megugrásában is mérhetővé válik.
Mi van abban az esetben, ha ezek a pontok már jól működnek a vállalkozásodban, mégsem jön az anyagi áttörés?
Ha nem jön az áttörés, a következő 2 pontban találod meg hol siklanak ki a bevételeid.
2. Jól működő optimalizált rendszerek kialakítása a vállalkozásunkban
Amikor nem jönnek az eredmények, azt gondoljuk, nem rendelkezünk elég tudással, így az első, amit ilyenkor teszünk, hogy különböző mentorprogramokban, kurzusokban és könyvekben keressük a megoldást. Halmozzuk a tudást, mindig kipróbálunk új módszereket, de semmi nem hoz áttörést.
Ezért keresünk, kutatunk tovább. Egy idő után az információk elkezdenek ismétlődni, ami azt az érzést kelti bennünk, hogy akkor már mindent tudunk. Végül körbe érünk, és már minden módszer elméleti tudásával rendelkezünk, mégsem tudjuk őket a gyakorlatba olyan módon alkalmazni, hogy áttörést hozzanak. Ilyenkor nem az információk hiánya vagy a tudáshiány okozza a stagnálásunkat, hanem az, hogy egy az egyben próbáltuk más rendszerét átvenni és alkalmazni.
Fontos, hogy a tanult rendszerek és eszközök csak személyre szabottan tudnak jól működni és eredményeket produkálni.
Nézzük meg milyen rendszerekre van szükségünk, hogy anyagilag prosperáljunk a vállalkozásunkban?
- ügyfélszerző rendszer
- ügyfélkiszolgáló rendszer
- személyre szabott marketing stratégia
- fizikai teljesítőképességünket támogató rendszer
- mentális teljesítőképességünket támogató rendszer
- lelki egyensúlyunkat támogató rendszer
- személyes és spirituális fejlődésünket támogató rendszer
- feltöltődést támogató rendszer
- munka-magánélet egyensúlyát támogató rendszer
Ha a fenti 2 pont már hibátlanul működik, mégsem tudod felskálázni a bevételeidet, akkor a 3. pontban leírtak okozzák a pénzügyi áttörésedben a legnagyobb gátat.
![](https://www.menzellena.hu/wp-content/uploads/2024/02/pexels-nataliya-vaitkevich-8927654-768x512.jpg)
3. Egészséges kapcsolat kialakítása a pénzzel
Amikor az ügyfélteremtés már könnyen megy és feléptetted a saját jól működő támogató rendszereidet, mégis úgy érzed még mindig behúzott kézifékkel haladsz az álombevételed felé, akkor nagy valószínűséggel olyan pénzügyi elakadásaid vannak, aminek nem vagy tudatában.
4 féle kapcsolatunk lehet a pénzzel:
- amikor a pénz ural minket, akkor stresszesek vagyunk és folyton a pénz körül forog minden gondolatunk, sokat aggódunk és jobban fókuszálunk a bevételink előteremtésére, mint az ügyfeleink minőségi kiszolgálására, folyton kényszert érzünk a pénzteremtés mögött
- amikor mi uraljuk a pénzünket, görcsösen ragaszkodunk a pénzhez, nem merünk költekezni, félünk, hogy elfogy vagy nem tudjuk pótolni, amit elköltöttünk, emiatt sok mindenről lemondunk
- amikor semleges kapcsolatunk van a pénzzel, akkor nem akarunk tudomást venni a létezéséről, és inkább másra bízzuk a pénzügyeink kezelését, ignoráljuk és eltávolodunk tőle
- amikor baráti kapcsolatot ápolunk a pénzzel, akkor egy egészséges pénztudatunk van, nem címkézzük sem jónak sem rossznak, könnyedén megteremtjük és áramoltatjuk a pénzt, tudatos pénzügyi szokásokat alkalmazunk a pénzünk gyarapítására, a pénzzel kapcsolatos sérüléseinket és önkorlátozó hiedelmeinket sikeresen gyógyítottuk és felülírtuk
Mi kell ahhoz, hogy baráti kapcsolatba kerülj a pénzzel?
- ki kell alakítani egy újfajta gondolkodásmódot a pénzzel kapcsolatban
- fel kell térképezni a hozott mintákat és önkorlátozó hiedelmeket, amik megakadályoznak a pénzteremtésben vagy befogadásban
- oldani kell a rossz mintákat, és új mintákkal kell helyettesíteni
- tudatos pénzügyi szokásokat kell beépítenünk az életünkbe
- növelni kell a pénzügyi érzelmi intelligenciánkat
Ha elsajátítod a fenti 3 pont lépéseit, semmi sem tarthat vissza a rendszeres, skálázható és prosperáló bevételtől.
Te mire költenéd el álmaid bevételét?
![](https://www.menzellena.hu/wp-content/uploads/2024/02/pexels-karolina-grabowska-4386324-768x512.jpg)